Podzimní výprava 2022

Podzimní výprava na motivy Záhady hlavolamu se uskuteční 16. října 2022.

Sraz: v neděli  16.10.2022 v 10:00 v klubovně Šipky.
Konec je plánován po závěrečném ohni u klubovny po 19. hodině.

S sebou: do batůžku pití a pláštěnku/nepromokavou bundu; na sebe pohodlné oblečení, dobré boty na chození po Praze; zápisník, tužku, kapesné dle uvážení, lítačku (nebo celodenní lístek na pražskou mhd)

Pro koho: Pro všechny, kdo umí číst a psát a ujdou zhruba 10 km pěšky

Cena: 1.000 Kč (zahrnuje oběd a pitný režim, večeři, přípravu programu a dozor během celého dne). Platba výpravy je určena také na chod oddílu během zbytku školního roku  (8 dalších schůzek).

PŘIHLÁŠKY ZDE.

Poznámka k organizaci výpravy:
Děti budou rozděleny od 3-4 skupin a budou postupně luštit různé šifry, které je zavedou až do míst v Praze, kde se odehrává Záhada hlavolamu od Jaroslava Foglara. Úkoly jsou interaktivně pojaty, děti při nich budou moci používat své mobilní telefony s fotoaparátem, pokud mají. Na každou skupinu bude nejen na stanovištích, ale i během přesunů po Praze dohlížet dospělý vedoucí (bude dětem v patách po celou dobu).
Kolem 13:00 bude v jednom ze stanovišť připraven oběd. Po návratu ke klubovně budeme ještě opékat špekáčky a vyhodnocovat den. Konec je předběžně plánován na 19. hodinu. 

Akce je vhodná pro děti, které zvládnou ve skupině přepravu MHD, umějí s mobilem, dovedou si dojít na záchod a zvládnou bez problémů přečíst ručně psaný text.